Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Starogard Gdański. Kinga i Dominik nagrodzeni

w Aktualności / 14 kwietnia 2012 /

Dużą frekwencję zanotowano w XXIX Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim. W niektórych biegach szkolnych liczba startujących sięgało około 150 uczestników. Biegi ulicami miasta przy tak licznym udziale zawodników wymagają wyjątkowych umiejętności. Dobre ustawienie się na starcie i pierwsze metry często decydują o powodzeniu na mecie. Najlepiej z naszych reprezentantów w tych warunkach poradził sobie drugoklasista Dominik Bończyszyn, który uplasował się tuż za czteroosobową czołówką biegu. Przewrócony na pierwszym odcinku Konrad Szczepaniak musiał zadowolić się dwunastym miejscem. W biegu dziewcząt klas I-II na szóstym miejscu finiszowała Kinga Ranachowska, która walkę o podium przegrała na finiszu. Ponad 180 rywalek w swoim biegu rocznika 2001-2002 pokonała trzecioklasistka Emilia Boho plasując się na początku drugiej dziesiątki.