Przed nami:

Za nami:

Bieg Mikołajkowy Jarosławiec

sobota, 2 grudnia 2023 o godzinie 11:00

Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Wspieranie talentów

w Blog / 14 października 2018 /

Dzień Papieski skłania do refleksji na temat  talentów. Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego Dnia publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, w której corocznie udział bierze blisko 100 tys. wolontariuszy: ministrantów, harcerzy, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk wchodzących w skład Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego. Zebrane w […] Czytaj dalej »

Tu się zaczęło…

w Blog / 27 kwietnia 2015 /

27 kwietnia 2015 Z wielką radością zawsze wybieram się do Żukowa. Powodów jest kilka. W kategoriach sportowych to oczywiście udział w Ogólnopolskich Żukowskich Biegach Przełajowych. Po raz pierwszy wystartowaliśmy „nad jeziorkiem” w 2005 roku. To był w ogóle nasz debiut jeżeli chodzi o wyjazdy poza Lębork. Pierwszy bieg  naszego premierowego startu w Żukowie wygrała Martyna […] Czytaj dalej »

Super niespodzianka

w Blog / 13 kwietnia 2015 /

Zwycięstwo Zuzanny w Teście Coopera trochę przerosło moje oczekiwania. Byłem raczej pewien, że Zuza powalczy o podium, ale jej dość wyrażne zwycięstwo jest dla mnie niezwykle przyjemnym zaskoczeniem. Biegaczka wystartowała z numerem „1” i pod taką samą liczbą zameldowała się na mecie. Na dwóch wcześniejszych sprawdzianach biegała poniżej 2500m, w Borzytuchomiu „dołożyła” 100 metrów i […] Czytaj dalej »

Medalowa sobota

w Blog / 31 marca 2015 /

28.03.2015 Dziewięć miejsc na podium wywalczyli nasi reprezentanci w ostatnią sobotę marca. W sumie wystartowali w trzech różnych miejscach. Najbardziej obfite w miejsca na podium okazały się kolejne biegi Grand Prix Lęborka. Pięcioro naszych reprezentantów uplasowało się w pierwszych trójkach. Po kilku latach przerwy na lęborskie trasy wróciła Monika Stawarz, która w biegu głównym finiszowała […] Czytaj dalej »

Sopocka ciekawostka

w Blog / 27 stycznia 2015 /

Ze startami w Sopocie wiąże się wiele ciekawych spraw. Dziś przytoczę jedną z nich. Bodajże w 2007 roku w biegach szkolnych wystartowało około 250 młodych zawodników. Spośród nich losowano trzy zegarki firmy TIMEX. Dwa z nich trafiły do … sióstr Stawarz; Moniki i Joanny. Czytaj dalej »

Rok za nami

w Blog / 30 grudnia 2014 /

  30 grudnia 2014 2014 rok był dobrym czasem dla Ekoludka. W każdym klubie sportowym niezwykle ważna jest stabilizacja organizacyjno-finansowa. Dzięki gminnej dotacji i przy współudziale sponsorów (szczególnie Spółdzielczej Grupy Bankowej – Bankowi Spółdzielczemu Łeba) mogliśmy wypełniać swoje sportowe cele. Zrealizowaliśmy rekordową (54) w ciągu roku ilość wyjazdów na zawody sportowe. Od 2005 roku w […] Czytaj dalej »

Patriotycznie i sportowo

w Blog / 12 listopada 2014 /

12.11.2014 Biegi Niepodległości 2014 wypadły okazale dla Ekoludka. Zdobyliśmy w Lęborku, Borzytuchomiu i Kosakowie  w sumie 7 medali. Na ten dorobek złożyły się 3 złote krążki i po dwa srebrne i brązowe. W biegach niepodległościowych jako Ekoludek startujemy nieustannie od 2005 roku. To jest nasz sposób na świętowanie. Szczególnie cenne są cenne miejsca na podium […] Czytaj dalej »

Ostatnie pożegnanie

w Blog / 20 października 2014 /

19.10.2014 Informacja o śmierci Pana Leszka Piotrowskiego była dla mnie bardzo bolesna. Pan Leszek zawsze ciepło wypowiadał się o Szczenurzy, bowiem w tej miejscowości rozpoczynał swoją przygodę ze sportem. Nieraz wspominał w jaki sposób organizował życie sportowe w tej miejscowości. Z sentymentem przyjeżdżał na zawody biegowe jako współorganizator z ramienia Gminy. Bardzo często gratulował Ekoludkowi […] Czytaj dalej »

Wspieranie talentów

w Blog / 13 października 2014 /

Dzień Papieski skłania do refleksji na temat  talentów. Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego Dnia publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”, w której corocznie udział bierze blisko 100 tys. wolontariuszy: ministrantów, harcerzy, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk wchodzących w skład Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Dnia Papieskiego. Zebrane […] Czytaj dalej »

6 medali Ewy

w Blog / 26 maja 2014 /

25.05.2014 Wyjątkowo pracowity tydzień mieli młodzi lekkoatleci Ekoludka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ewa Bojke, która w ciągu czterech dni zdobyła sześc medali. Najpierw trzykrotnie stawała na podium Powiatowej Gimnazjady LA. dwa dni później wygrała rywalizację gimnazjalistek w akcji POLSKA BIEGA. Wreszcie pod koniec tygodnia zdobyła złoto i srebro na mityngu w Postominie. Forma naszej sportsmenki […] Czytaj dalej »