Przed nami:

Za nami:

Bieg Mikołajkowy Jarosławiec

sobota, 2 grudnia 2023 o godzinie 11:00

Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Biegiem przez 2015 rok

w Aktualności, Historia / 31 grudnia 2015 /

Z reguły co roku nasz pierwszy biegowy start ma miejsce na sopockiej plaży. Tak było też i teraz. W ogóle nasz debiut w Grand Prix Sopotu nastąpił dziesięć lat temu. Wtedy na podium zawodów stawała Monika Stawarz, a że historia lubi się powtarzać to Monika uczciła ten jubileusz także medalową pozycją. Po pierwszy medal dla […] Czytaj dalej »

Biegiem przez 2014 rok

w Aktualności, Historia / 28 grudnia 2014 /

Z reguły każdy rok rozpoczynaliśmy od startów w Biegach po plaży Grand Prix Sopotu. Tym razem organizatorzy zrezygnowali z rywalizacji w kategorii szkół podstawowych. Zatem do pierwszych przełajów musieliśmy czekać do marca. W Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego na czwartym miejscu uplasowała się Weronika Zając. Zawody rozegrano w fatalnych warunkach atmosferycznych. Biegaczom przeszkadzał zimny i szalejący huragan. […] Czytaj dalej »

Rok 2013

w Historia / 30 grudnia 2013 /

Początek 2013 roku przyniósł nam świetne wiadomości z Okręgowego Związku LA w Gdańsku bowiem Ewa Bojke została zakwalifikowana do Kadry Wojewódzkiej Młodzików i otrzymała powołanie do udziału w obozie kondycyjnym w Muszynie. W 10-stopniowym mrozie i w kilkunastocentymetrowej warstwie śniegu rozegrano Biegi po plaży Grand Prix Sopotu. W wielu poprzednich latach, tak i teraz bieganie […] Czytaj dalej »

Rok 2012

w Historia / 30 grudnia 2012 /

Rok 2012 rozpoczął od startu halowego w Energa Cup. Nasi lekkoatleci świetnie „weszli w rok”, bowiem z gdyńskiej hali przywieźli 5 krążków, a po najwartościowszy wynik i złoty medal sięgnęła Ewa Bojke w skoku w dal. 21 stycznia wystartowaliśmy w Biegach po plaży Grand Prix Sopotu. W tym samym dniu odbyła się w Cewicach Gala […] Czytaj dalej »

Rok 2011

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Na początku 2011 roku Ekoludek dotknęły problemy finansowe, zresztą było to odzwierciedlenie ogólnokrajowych trudności. Praktycznie szkolenie utalentowanej młodzieży rozpoczęło się na początku marca dzięki pomocy GOKiS w Wicku. Sytuację znacznie podreperowała wygrana oferta w Starostwie Powiatowym. Kwota dotacji zgodnie z umową została przeznaczona na udział w czwartkach lekkoatletycznych. Zakupiono nowe stroje sportowe z napisem POWIAT […] Czytaj dalej »

Rok 2010

w Historia / 1 stycznia 2012 /

  Już dziewiątego stycznia wystartowaliśmy na zimnej i ośnieżonej plaży w Sopocie. Patrycja Dudzik i Joanna Stawarz finiszowały tuż za podium. Dwa tygodnie później w hali sportowej Szkoły Podstawowej  w Łebie odbyła się gala „Sportowe laury 2009”. W kategorii „Sportowe odkrycie roku” wyróżnienie otrzymała Oliwia Wojtala. Tej utalentowanej zawodniczce, która w 2009 roku poczyniła największe postępy […] Czytaj dalej »

Rok 2009

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Już 10 stycznia rozpoczęliśmy noworoczne bieganie. Na ośnieżonej i zimnej plaży w Sopocie zdobywaliśmy kolejne punkty drużynowe w ramach Grand Prix. W Powiatowej Gali Sportu, która odbyła się w Nowej Wsi Lęborskiej wyróżnienie w kategorii „Sportowe odkrycie roku” otrzymała nasza biegaczka Ewa Bojke. Cross Festiwal rozpoczęliśmy startem w Tuchomiu, gdzie w śnieżnej aurze po srebro […] Czytaj dalej »

Rok 2008

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Urząd Gminy Wicko zasponsorował nam aparat cyfrowy i mogliśmy na bieżąco wykonywać dokumentację fotograficzną. Ułatwiło to nam współpracę z Echem Ziemi Lęborskiej. Finansowo odzyskaliśmy stabilizację finansową poprzez dotację gminną i wygraną ofertę ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. Początek roku był dość łaskawy, jeżeli chodzi o pogodę. W lutym brakowało śniegu. Fantastyczny finisz Beaty – tak […] Czytaj dalej »

Rok 2007

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Starty w 2007 roku rozpoczęły się od udziału w zawodach halowych w Gdańsku. Był to pierwszy start Ekoludka pod dachem. Nie zawiodła Iza Mikuła, która na 600 m przegrała tylko z Eweliną Perlik z Przechlewa. Historyczne zwycięstwa odnieśliśmy w Biegach po plaży w Sopocie. Joanna Stawarz triumfowała w klasyfikacji końcowej, natomiast Iza Mikuła wygrała bieg […] Czytaj dalej »

Rok 2006

w Historia / 1 stycznia 2012 /

 Na początku roku Echo Ziemi Lęborskiej informowało, że sukcesy Ekoludka były sportowym hitem 2005 roku. Pierwszy start nastąpił w Gdyni. Podczas Biegu Urodzinowego po nadmorskim bulwarze drugie miejsca wywalczyły Monika Stawarz i Izabela Mikuła. Kolejne sukcesy przyniosły Biegi po plaży w Sopocie. Swój bieg wygrała Joanna Stawarz  i w końcowej klasyfikacji zajęła 2 miejsce, natomiast […] Czytaj dalej »