Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Rekordowy Bieg Urodzinowy

w Aktualności / 21 lutego 2015 /

Prawie 5700 uczestników zgromadził bieg główny podczas rozgrywanego w Gdyni Biegu Urodzinowego. To kolejny rekord zmagań biegowych na Skwerze Kościuszki. Bardzo dobrze w tej rywalizacji radziła sobie Monika Stawarz, która wśród prawie 1700 kobiet została sklasyfikowana na 18 miejscu. Nasza zawodniczka poprawiła o kilkanaście sekund swój rekord gdyńskiej trasy (10km). Przed rywalizacją dorosłych odbyły się biegi młodzieżowe. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Joanna Stawarz finiszująca na 5 miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Bieg dziewcząt szkół podstawowych zgromadził ponad 150 biegaczek. Daria Dąbrowska od połowy dystansu(1300m) zmagała się z kolką i zajęła 11 miejsce. Trzy lokaty niżej finiszowała Zuzanna Stelmach, która w swoim roczniku została sklasyfikowana na drugiej pozycji. Także na 11 miejscu w biegu chłopców uplasował się Konrad Szczepaniak, wyprzedzając 170 rywali.

Monika Stawarz coraz szybsza na gdyńskiej trasie.