Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Łódź. Finał Krajowy Czwartków LA.

w Aktualności / 24 czerwca 2013 /

Już po raz ósmy wzięliśmy udział w Finale Krajowym Czwartków LA. W piątek o godzinie 9.30 wyjechaliśmy busem do Wejherowa. Następnie o 11.00 nastąpił wyjazd klimatyzowanym autobusem do Łodzi. Na dworze panował upał, termometr wskazywał ponad 30 kresek. Jazda autostradą A1 była bardzo płynna, aczkolwiek siedmiogodzinna podróż niektórym dała się we znaki. O godzinie 18.00 zameldowaliśmy się na miejscu noclegowym, niedaleko stadionu łódzkiego Widzewa. W sobotę o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie największych zawodów lekkoatletycznych w Europie przeznaczonych dla dzieci. Ponownie gospodarzem zmagań młodych sportowców był stadion Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. Do pamiątkowej fotki z naszymi sportowcami stanął Artur Partyka, wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż. Już w pierwszej konkurencji zawodów o rekord życiowy postarała się Wiktoria Leszczuk. W rywalizacji czwartoklasistek w skoku wzwyż została sklasyfikowana na 18 miejscu. Także o życiówkę (120cm) postarała się Nikola Wejer i zajęła 23 miejsce. Weronika Zając swój bieg na 600m uznała za porażkę. Nasza zawodniczka nie była w pełni sił, a to wystarczyło jedynie do uplasowania się na 16 pozycji. Z reprezentantek Pomorza nasza biegaczka uzyskała trzeci czas. Dobrze na skoczni w dal radził sobie Szymon Nowak, któremu zabrakło tylko 6 centymetrów do rekordu życiowego. Nasz skoczek poprawił miejsce sprzed roku i z rezultatem 479cm został sklasyfikowany na 25  pozycji.  Po sobotnich zawodach i 8 godzinach spędzonych na stadionie przyszedł czas na pizzę. Wszyscy zjedli tyle ile mogli. W niedzielne przedpołudnie sporych emocji dostarczył nam Konrad Szczepaniak. W kilometrowym biegu walcząc ze starszymi kolegami uplasował się na 16 miejscu. To jest najlepszy wynik chłopca ze Szczenurzy w historii naszych startów w Finale Czwartków. Przed zakończeniem zawodów, twórca Czwartków Marian Woronin wręczył naszym sportowcom pamiątkowe medale za udział w łódzkich zawodach. Zmęczeni podróżą po godzinie 22.00 zameldowaliśmy się w Szczenurzy.

Marian Woronin, wicemistrz olimpijski z reprezentantkami Ekoludka.