Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg Stolema Gniewino. 10 medali

w Aktualności / 21 kwietnia 2012 /

Po kolejne sukcesy sięgnęli nasi reprezentanci. Tym razem zmagali się z rywalami i … kapryśną pogodą w Biegu Stolema w Gniewinie. Pierwszy medal „wybiegała” drugoklasistka Kinga Ranachowska, która finiszowała na trzecim miejscu. Jej klasowy kolega Konrad Szczepaniak zdeklasował konkurentów w biegu na 400 m. Dubletem, czyli podwójnym zwycięstwem zakończył się bieg dziewcząt rocznika 2002. Triumfowała Emilia Boho przed Wiktorią Wilmą. W następnym biegu po brąz sięgnął Patryk Karpus. Pierwszy medal i to w dodatku złoty w barwach Ekoludka zdobyła Weronika Zając w kategorii dziewcząt klas IV. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Maria Grąz. W rywalizacji dziewcząt klas VI zwyciężyła Beata Widera przed Kornelią Szczepaniak. Ich rówieśnik Kacper Kruczykowski popisał się świetnym finiszem i wywalczył brązowy medal. Pobyt pod „Kaszubskim Okiem” był dodatkową atrakcją wyjazdu na zawody. Tymczasem Gniewino żyje już EURO 2012. Ta miejscowość będzie gościć u siebie reprezentację Hiszpanii, mistrzów Europy i świata w piłce nożnej.

Ekipa Ekoludka w "Kaszubskim Oku" w Gniewinie.