Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg Niepodległości. Ada wygrywa

w Aktualności / 11 listopada 2014 /

W Kosakowie koło Gdyni przeprowadzono Bieg Niepodległości. Sportowe świętowanie dnia 11  listopada dla zawodników Ekoludka wypadło okazale, bowiem zdobyli komplet medali. Tuż przed zawodami w pobliżu trasy biegowej odbyła się uroczystość niepodległościowa z wieloma akcentami patriotycznymi. Jednak zawodnicy z niecierpliwością czekali na swoje starty. W biegu najmłodszych dziewcząt na dystansie 350 metrów zdecydowane zwycięstwo odniosła Adrianna Konkol. Dla utalentowanej biegaczki było to siedemnaste zwycięstwo w 2014 roku. W rówieśniczym biegu tuż za medalistami minął linię mety Bartosz Strojnowski. W zmaganiach najstarszych dziewcząt szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów, w którym wzięło udział około 30 biegaczek,  o sporą niespodziankę postarała się Kinga Ranachowska. Nasza biegaczka wytrzymała mocne tempo na podbiegu i po nawrocie pewnie finiszowała na trzeciej pozycji. Przeziębiona Emilia Boho była ósma, a Joanna Klawikowska zajęła 9 miejsce. W rywalizacji na 1000 metrów chłopców roczników 2002-2004 po srebro pobiegł Konrad Szczepaniak, a Patryk Karpus został sklasyfikowany pod koniec pierwszej „10”. Dla wszystkich biegaczy organizatorzy przygotowali rogaliki Świętego Marcina, który jest patronem dnia 11 listopada.