Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Beata Widera i Mateusz Ciaciak sportowcami roku

w Aktualności / 1 lipca 2012 /

Po raz kolejny przyznano tytuły sportowców roku w SP Szczenurze. Pamiątkowe puchary ufundowała Radna Gminy Wicko Pani Krystyna Romel. Najlepszą sportsmenką została Beata Widera, natomiast wśród chłopców na tytuł zapracował Mateusz Ciaciak. W ciągu kilku ostatnich lat Beata dostarczała nam mnóstwo radości. Wygrywała biegi m.in. w Pomorskiej Mili w Słupsku, w Biegu Orłów w Czarnej Dąbrówce, w Biegu Wenedów w Koszalinie, w Biegu Stolemów w Gniewinie, w Grand Prix Lęborka. Zanotowała kilka zwycięstw w Cross Festiwalu po ziemi bytowskiej. Trzykrotnie wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych. W ostatnim roku szkolnym dwukrotnie stawała na podium ( 60 m i skok w dal ) na podsumowanie „Czwartków” w Wejherowie, poprawiając wynikiem 430 cm rekord życiowy w skoku w dal. Trzecie pozycje zajęła w Biegu Mikołajkowym i w Mityngu w Postominie. Wygrała Bieg Stolema w Gniewinie. Z kolei Mateusz Ciaciak poprawił wynikiem 439 cm rekord szkoły w skoku w dal. Zwyciężył w Finale Czwartków w Wejherowie oraz triumfował w Mityngu Halowym Olimpijska Energa w Gdyni.

Z archiwum Ekoludka: zwycięstwa w Biegu Konstytucji w Lęborku - 2008 rok