Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Sopot. Energa Athletic Cup. „Złota” Ewa

w Aktualności / 28 kwietnia 2012 /

Nasi reprezentanci zanotowali kolejny udany start. Tym razem uczestniczyli w zawodach Energa Atletic Cup w Sopocie. Nadmorskie powietrze i piękna pogoda służyły wszystkim zawodnikom. Poziom rywalizacji był wysoki. Padało wiele imponujących wyników, także wśród naszych reprezentantów. Ewa Bojke startująca w skoku w dal poprawiła swój rekord życiowy o 13 cm i z wynikiem 4,75m stanęła na najwyższym stopniu podium. Największą niespodziankę sprawił Kacper Kruczykowski, który wystąpił w pchnięciu kulą i z rezultatem 8.44 cm zajął drugie miejsce. Ostatnią zdobyczą medalową był brązowy krążek wywalczony przez Justynę Horbacz w skoku wzwyż. Nasza reprezentantka poprawiła rekord życiowy,  który wynosi teraz 135 cm. Inni młodzi lekkoatleci także zanotowali zadowalające wyniki, ale niestety nie udało im się „wskoczyć” na podium. Szymon Nowak w skoku w dal zajął czwarte miejsce, Joanna Stawarz finiszowała w biegu na 600m na piątej pozycji. Nasza sprinterka Martyna Deręgowska w finale 100m uplasowała się na szóstym miejscu. Kornelia Szczepaniak startująca w skoku wzwyż zajęła 8 miejsce. Z Sopotu wyjechaliśmy z kompletem medali. Ten wyjazd uznajemy za bardzo udany. Oby więcej takich występów naszych reprezentantów.