Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Siedem pucharów w Sławnie

w Aktualności / 14 maja 2016 /

Tegoroczny Bieg Święców w Sławnie rozpoczął się dla nas mocnym akcentem, bowiem w roczniku 2007-8 na drugim miejscu finiszowała Oliwia Hermann. Po kolejne zwycięstwo sięgnął Karol Leżański. Nasz biegacz znacznie przyspieszył w drugiej części dystansu i pewnie triumfował na 200m. Zaciętą walkę stoczyły dziewczęta klas III-IV, wśród których Adrianna Konkol uplasowała się na drugim miejscu, a piąta była Natalia Waleśkiewicz. W biegu najstarszych dziewcząt szkół podstawowych na 300m na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Ranachowska. W rówieśniczym biegu pewne zwycięstwo odniósł Marcel Papke. O sporą niespodziankę postarała się Weronika Zając, która  zdecydowanie triumfowała w rywalizacji gimnazjalistek na 600m. Na starcie do biegu głównego pojawiło się ponad 230 biegaczy i biegaczek. Start nastąpił tradycyjnie po wystrzale z armaty. Uczestnicy biegu mieli do pokonania 3 pętle po 3300m. Równe tempo biegu zastosowała Monika Stawarz finiszując na siódmej pozycji wśród kobiet  i jednocześnie zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.