Przed nami:

Za nami:

Mistrzostwa Okręgu Młodzików

niedziela, 29 sierpnia 2021 o godzinie 12:00

Małe Kaszuby Biegają

niedziela, 22 sierpnia 2021 o godzinie 09:30

Rok 2008

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Urząd Gminy Wicko zasponsorował nam aparat cyfrowy i mogliśmy na bieżąco wykonywać dokumentację fotograficzną. Ułatwiło to nam współpracę z Echem Ziemi Lęborskiej. Finansowo odzyskaliśmy stabilizację finansową poprzez dotację gminną i wygraną ofertę ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. Początek roku był dość łaskawy, jeżeli chodzi o pogodę. W lutym brakowało śniegu. Fantastyczny finisz Beaty – tak Echo rozpoczynało relację z Crossu Kaszubskiego w Tuchomiu. Nasza zawodniczka zaatakowała na stromym podbiegu i na ostatnich metrach sięgnęła po wygraną. Beata została historyczną zwyciężczynią pierwszego biegu w zawodach debiutującego Cross Festiwalu w Tuchomiu. Reprezentantka Ekoludka od początku roku szkolnego we wszystkich dotychczasowych startach stawała na podium. Potwierdziła to także w Biegu po plaży w Sopocie finiszując na trzecim miejscu tuż za Martyną Deręgowską. Tydzień później Beata triumfowała w Cross Festiwalu w Trzebielinie. Po biegu „ochrzciła” nowe podium. Dość nerwowo wyglądała finałowa rywalizacja w Biegach po plaży w Sopocie poprzez zagrożenie huraganem Emma. Martyna Deręgowska rozchorowała się i straciła szansę na podium w klasyfikacji końcowej. Beata ponownie finiszowała na trzecim miejscu i klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce. Także na drugiej pozycji sklasyfikowano naszą reprezentację, za co otrzymaliśmy pamiątkowy puchar. Tym samym powtórzyliśmy sukces z 2007 roku. Echo zamieściło w artykule jedno z najbardziej sympatycznych zdjęć Ekoludka na którym znalazły się Wiktoria Mallek, Justyna Horbacz, Agnieszka Bronk i Ewa Bojke.

Bardzo liczyliśmy na dobry występ Joanny Stawarz w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Skórczu. Jednak nasza zawodniczka rozchorowała się tuż przed startem, ale i tak zajęła wysokie siódme miejsce. W pierwszą sobotę kwietnia podtrzymaliśmy tradycję i wystartowaliśmy w Biegu Szpęgawskim w Stargardzie Gdańskim. Do stolicy Kociewia były zawsze najwcześniejsze wyjazdy bo już o 6.30. Jasiowi Wiktorowi do zwycięstwa zabrakło… jednego metra. Po brązowe medale pobiegły Iza Mikuła, Joanna Stawarz i niezawodna Beata Widera. W kwietniu rozpoczęliśmy starty w Grand Prix Lęborka. Pod nieobecność Beaty na drugim miejscu finiszowała Patrycja Dudzik. W biegu chłopców na 2 i 3 pozycji ukończyli bieg „Jaśki” Wiktor i Dzwiniel. W I Powiatowej Gali „Sportowe Laury” w kategorii sportowe odkrycie roku i sportowiec młodzik wyróżnienia otrzymała Izabela Mikuła. Zadebiutowaliśmy w Cross Festiwalu w Parchowie. Kolejne zwycięstwo zanotowała Beata Widera, a Joanna Stawarz zdobyła brąz.

Rozpoczęliśmy też wiosenne zawody Czwartki LA na stadionie gdyńskiej Floty. Z reguły swoje biegi wygrywały Ewa Bojke, Daria Gierak. Po zwycięstwa sięgały też Olga Barzowska i Martyna Deręgowska. Na podium stawały też Ania Widera, Ola Wicka i Malwina Dudzik. Kolejne sukcesy zanotowaliśmy w Biegu Wenedów w Koszalinie. Złote medale wywalczyły Iza Mikuła i Ewa Bojke. Po srebrne medale pobiegły Martyna Deręgowska i Joanna Stawarz, natomiast kolejny brąz zdobyła Beata Widera. Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce przyniósł nam rozczarowanie. Mieliśmy szanse na zespołowe trzecie zwycięstwo z rzędu, ale część naszych reprezentantów nie pojechało na zawody i musieliśmy zadowolić się drugim miejscem. Świetnie po raz kolejny zaprezentowała się Beata Widera pewnie zwyciężając, natomiast po brąz sięgnęła Joanna Stawarz. Po puchary za zwycięstwo w Biegu Konstytucji w Lęborku pobiegli Beata Widera i Mateusz Ciaciak. Beata swoją dobrą formę potwierdziła w Żukowie, gdzie zaliczyła kolejną wygraną.

Nie zabrakło nas też w kolejnym Biegu Święców w Sławnie. Swój bieg wygrała Joanna Stawarz, srebro zdobyła Olga Barzowska, a o brązowe medale wzbogacili się Nikola Wejer, Ewa Bojke, Kacper Wejer i Ania Widera. Echo zamieściło zdjęcie naszej ekipy z murzyńskimi biegaczami, a cały artykuł zatytułowano Ich siłą jest motywacja. W podsumowaniu Biegów Grand Prix Lęborka zdobyliśmy pierwsze miejsce, natomiast w klasyfikacjach indywidualnych Beata Widera zwyciężyła, drugie lokaty przypadł  Jasiowi Wiktorowi i Joannie Stawarz, a nagrodę za 3 miejsce odebrał Mateusz Ciaciak.

Z małej Szczenurzy do wielkiej Warszawy tak często Echo określało nasze wyjazdy na Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych. Tym razem kwalifikacje do stolicy zdobyło 9 osób: Ania Widera Olga Barzowska, Ola Wicka, Daria Gierak, Malwina Dudzik, Ewa Bojke, Martyna Deręgowska, Grzegorz Cichoń i Patryk Owczarek. Oprócz wypróbowanych w poprzednich latach startach na 600 m doszły teraz biegi na 300 m i konkurencje techniczne. Poza trzecioklasistkami Ewą i Martyną wszyscy pozostali plus Joanna Stawarz otrzymali stypendium sportowe ufundowane przez Radę Gminy Wicko. Na początku czerwca wzięliśmy udział w Biegu Kwietnym. Pierwszą zmianę przebiegł Pan Dariusz Waleśkiewicz Wójt Gminy Wicko. Swój odcinek pokonał w towarzystwie Izy Mikuły i Ani Widery. Wakacyjne starty rozpoczęliśmy brązowym medalem Asi Stawarz w Biegu na „Powitanie lata” w Jarosławcu. Ta sama zawodniczka pechowo przegrała walkę  o zwycięstwo i…. o 100 zł w Biegu Mostów w Sławnie. Również srebro wybiegała Iza Mikuła, a Olga Barzowska sięgnęła po brąz, który był dla niej prezentem na koniec podstawówki. Z tego, że jej zdjęcie ukazało się w Echo najbardziej był zadowolony…dziadek Olgi. Na koniec lata wystartowaliśmy w Biegu o Muszlę Świętego Jakuba w Łebie. Zaprezentowaliśmy się wówczas w nowych biało-czarnych strojach: Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank Spółdzielczy Łeba. To pierwsza sytuacja, kiedy jako klub mogliśmy kogoś reklamować. Dzięki wsparciu finansowemu z SGB mogliśmy jeszcze lepiej realizować nasze sportowe marzenia.

Sezon jesienny rozpoczęliśmy startem w Biegu Wejhera w Wejherowie. Aż trzynastu naszych biegaczy znalazło się w swoich kategoriach w pierwszej dziesiątce zawodów. Biegi wygrali Mateusz Bronk i Ewa Bojke, a brązowe krążki zdobyli Martyna Deręgowska i Jan Wiktor.

Rewelacyjne dziewczęta ze Szczenurza tak Echo rozpoczynało relację z Biegu Mazurka w Będominie. Fantastycznie spisały się czwartoklasistki. Na trudnej trasie z morderczym podbiegiem zwyciężyła Ewa Bojke, a na trzeciej pozycji finiszowała Martyna Deręgowska. W klasyfikacji zespołowej zdobyliśmy trzecie miejsce, a upragniony puchar odebrała Daria Gierak, natomiast Justyna Horbacz zachwycała się… pyszną grochówką. Tydzień później miejscem zmagań naszych biegaczek był Dretyń koło Miastka. Zawody w ramach Cross Festiwalu rozegrano w pięknym starym parku. W silnej stawce biegaczek Ewa Bojke finiszowała na trzeciej pozycji. W Kościerskich Biegach Ulicznych Ewa nie dała żadnych szans rywalkom. Jesienią rozpoczęliśmy kolejne starty w Czwartkach LA. Na stadionie Floty Gdynia zadebiutowali: Justyna Horbacz, Oliwia Wojtala, Agnieszka Bronk oraz nasi „kilometrowcy” Czarek Wańdoch i Tomek Koseła. W Biegu Wokół Ołtarza Papieskiego w Sierakowicach po drugie lokaty pobiegły Iza Mikuła i Ewa Bojke.

Biegi Grand Prix Lęborka to był nasz stały punkt kalendarza. Kilka jesiennych zwycięstw zaliczyli Ewa Bojke i Mateusz Bronk, który sięgnął po zwycięstwo w Biegu Niepodległości. Drugą lokatę w tych zawodach uzyskała Patrycja Dudzik. Jak zwykle silną obsadę miał Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu. Kolejny brązowy medal w ramach Cross Festiwalu zdobyła Ewa Bojke. Ten krążek szczególnie ucieszył… jej mamę, dla której Borzytuchom to rodzinne strony. Bieg Mikołajkowy w Lęborku miał szczególne dla nas znaczenie. Po raz pierwszy miejsce na podium (2) wybiegali nasi chłopcy. Pechowo z kolei startowały reprezentantki. Dziewczęta klas czwartych zamiast 600 m pobiegły… tylko połowę tego dystansu. Trochę to wybiło z rytmu nasze biegaczki, które musiały zadowolić się tylko drugim miejscem. Na koniec roku pojechaliśmy do Kołczygłów na Bieg Sylwestrowy. Świetnym finiszem popisał się Mateusz Bronk i zdobył srebrny medal.

 

To był rok !