Przed nami:

Za nami:

Mistrzostwa Okręgu Młodzików

niedziela, 29 sierpnia 2021 o godzinie 12:00

Małe Kaszuby Biegają

niedziela, 22 sierpnia 2021 o godzinie 09:30

Rok 2007

w Historia / 1 stycznia 2012 /

Starty w 2007 roku rozpoczęły się od udziału w zawodach halowych w Gdańsku. Był to pierwszy start Ekoludka pod dachem. Nie zawiodła Iza Mikuła, która na 600 m przegrała tylko z Eweliną Perlik z Przechlewa. Historyczne zwycięstwa odnieśliśmy w Biegach po plaży w Sopocie. Joanna Stawarz triumfowała w klasyfikacji końcowej, natomiast Iza Mikuła wygrała bieg najstarszych dziewcząt szkół podstawowych. Takim samym osiągnięciem popisała się w Biegu Urodzinowym po gdyńskim bulwarze. Iza została wicemistrzynią okręgu pomorskiego w indywidualnym biegu przełajowym na zawodach w Skórczu. Z Grand Prix Sopotu nasza ekipa wróciła z pucharem za II miejsce.

Tymczasem na ziemi bytowskiej rozpoczął się cykl biegów zwanych Cross Festiwalem. W pierwszym biegu nowego Kaszubskiego Crossu w trudnych zimowych warunkach triumfowała Martyna Deręgowska. Dobrze się biegało – powiedziała reporterowi Dziennika Bałtyckiego Martyna, pierwsza, historyczna zwyciężczyni biegów w Kramarzynach. Było to dziewiąte zwycięstwo Martyny w roku szkolnym i nadal pozostawała niepokonana na Pomorzu w swoim roczniku. Pierwsza sobota kwietnia to tradycyjnie udział w Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim. Po kolejne zwycięstwa sięgnęły Martyna oraz Iza, która na mecie porządnie sobie… ziewnęła. Na drugich miejscach finiszowały Monika Stawarz i Ewa Bojke. Wśród nagrodzonych znalazły się: Joanna Stawarz, Daria Gierak, Kacper Wejer, Agnieszka Bronk, Oliwia Wojtala i Wiktoria Mallek. Malwina Dudzik wróciła z wylosowanym odtwarzaczem. To sportowo wizytówka Gminy Wicko – tak Echo tytułowało Ekoludka w cyklu Kluby sportowe powiatu lęborskiego. Mimo wielu sukcesów brakowało Ekoludkowi stabilizacji finansowej. Nie zważając jednak na problemy rozpoczęliśmy starty w lekkoatletycznych czwartkach na stadionie Akademii Wychowania fizycznego w Gdańsku. W biegach na 600 m w swoich rocznikach kilka razy triumfowały Iza Mikuła, Ania Widera i Daria Gierak.

Sypnęło medalami to tytuł z Echa po znakomitym starcie Ekoludka w Żukowie. Swą zwycięską passę podtrzymały Iza i Martyna, srebrne krążki wybiegały Ania Widera, Joanna Stawarz i Ewa Bojke, a na trzecich miejscach finiszowali Kacper Wejer i Jan Wiktor. Nasza reprezentacja drużynowo zwyciężyła i w nagrodę otrzymała DVD, które do Szczenurzy przywiózł Pan Henryk Miotk, Dyrektor Ogólnopolskich Żukowskich Biegów Przełajowych. Co raz częściej o sukcesach Ekoludka można było przeczytać w Internecie. Także triumfowaliśmy zespołowo w Grand Prix Lęborka, a indywidualne zwycięstwa w końcowych klasyfikacjach wywalczyły Martyna Deręgowska i Izabela Mikuła. Kolejny sukces zespołowy zanotowaliśmy w Biegu Orłów w Czarnej Dąbrówce. Wyprzedziliśmy ekipy z Borzytuchomia i Kołczygłów. Swój bieg wygrała Martyna, Iza była druga… bo zapomniała kolców, natomiast po brąz sięgnął Kacper Wejer. Porażka na Izę wpłynęła bardzo mobilizująco, bo kilka dni później zwyciężyła w Biegu Europejskim na 1000 mw Gdyni. Fatalnie w tych zawodach spisali się organizatorzy. Dziewczęta popełniły falstart i niektóre z nich pobiegły nawet 800 m. Tak więc Iza praktycznie wygrała…. 2 biegi na 800 i 1000 m. Najbardziej żal było Ani Widery, która po falstarcie wyczerpana przegrała walkę o trzecie miejsce. Na podium wśród gimnazjalistek znalazła się Monika Stawarz. Niewątpliwie wiosna 2007 roku należała do Izy Mikuły, która została najlepszą czwórboistką powiatu lęborskiego.

Fantastyczny występ zanotowano podczas Biegu Święców w Sławnie. Aż 9 razy reprezentanci Ekoludka stawali na podium. Swoje biegi wygrały Patrycja Dudzik, Martyna Deręgowska, Joanna Stawarz i Ania Widera. Na drugich miejscach uplasowali się Mateusz Bronk, Ewa Bojke, Daria Gierak, Olga Barzowska, Monika Stawarz. Wydawało się, że Martyna Deręgowska będzie niepokonana na Pomorzu w całym roku szkolnym. Jednak zawodniczka Ekoludka znalazła pogromczynię w ostatnim starcie i to w Gminnych Biegach Krasnali ulegając na samym finiszu koleżance klubowej Ewie Bojke. W czerwcu tradycyjnie wzięliśmy udział w Biegu Kwietnym. Po raz drugi wystartowaliśmy w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. Najlepiej spisała się Iza Mikuła, którą sklasyfikowano na 12 miejscu w biegu na 600 m. To był świetny rok szkolny w wykonaniu Izy. Dostarczyła nam mnóstwo radości. Z innych wydarzeń warto wspomnieć, że powstał projekt rozbudowy naszej szkoły oczywiście z halą sportową.

Ze względu na brak środków finansowych musieliśmy zrezygnować z wakacyjnych startów. W zawodach Pomorska Mila w Słupsku sięgnęliśmy po dwa krążki. Wśród najmłodszych dziewcząt pewnie triumfowała Beata Widera. Czwartoklasistka Joanna Stawarz finiszowała na drugim miejscu. Rzadko w historii startów Ekoludka zdarzało się, że tylko chłopcy wracali z medalami. Tak było w Biegu Wejhera, w którym triumfował Jan Wiktor, a Mateusz Ciaciak wywalczył brąz. Najmłodszym biegaczem okazał się Mateusz Bronk  i otrzymał w nagrodę piłkę nożną. Wiktoria Jana Wiktora – tak Echo zatytułowało relację z Biegu Kociewskiego w Starogardzie Gdańskim. Iza była trzecia, a Jasiek wygrał otrzymując największy medal, jaki kiedykolwiek wręczano na zawodach biegowych. Tydzień później zdobył srebro podczas Kościerskich Biegów Ulicznych. Po brązowe medale pobiegły Beata Widera, Joanna Stawarz oraz Iza Mikuła. Tradycją pobytu w Kościerzynie było „pójście na pizzę”, którą fundowali sponsorzy. Jesienią rozpoczęliśmy czwartkowe zmagania lekkoatletyczne. Miejscem startów był stadion Floty w Gdyni. Po zwycięstwa sięgały Olga Barzowska, Daria Gierak i Ewa Bojke. Kolejny raz wystartowaliśmy w Grand Prix Lęborka  w biegach przełajowych. Zwycięstwa na swym koncie zanotowali Beata Widera, Jan Wiktor  i Joanna Stawarz. Zadebiutowaliśmy w Biegu Mikołajkowym w Borowym Młynie, skąd Beata Widera przywiozła srebrny medal. Z kolei w Biegu Mikołajkowym na „Powitanie Zimy” w Jarosławiu na 3 miejscu finiszowała Iza Mikuła. Fantastycznie pobiegły nasze lekkoatletki w XVI Biegu Mikołajkowym w Lęborku. Dziewczęta wygrały po raz trzeci z rzędu. Nasze zawodniczki pobiegły w składzie: Patrcja Dudzik, Beata Widera, Martyna Deręgowska, Joanna Stawarz, Daria Gierak i Anna Widera.

 

To był rok !