Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Podsumowanie GP Lęborka

w Aktualności / 4 maja 2015 /

Zakończyły się zmagania kolejnej edycji GP Lęborka. Organizatorzy przeprowadzili w sumie pięć biegów. Do końcowej klasyfikacji liczyły się trzy najlepsze wyniki (maksymalnie 75 pkt) każdego uczestnika. Brak przynajmniej trzech startów wykluczał z klasyfikacji. Wśród najmłodszych dziewcząt tuż za podium uplasowała się Oliwia Hermann, która rywalizowała w większości ze starszymi biegaczkami. W rocznikach chłopców 2007-2006 na drugim miejscu sklasyfikowano Mateusza Buśko. Nasz reprezentant zaliczył trzy starty, bowiem pozostałe dwa terminy biegów pokrywały się z rywalizacją w Cross Festiwalu. Mateusz musiał walczyć w ostatnim biegu z rywalami oraz dyskomfortem w postaci kontuzjowanej ręki i nie zdołał obronić pozycji lidera. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Kacper Zając. Maksymalną ilość punktów zdobyła Zuzanna Stelmach, która triumfowała w 3,4 i 5 biegu. O niespodziankę postarała się trzecioklasistka Adrianna Konkol. Jej dobre jesienne występy zaowocowały trzecią pozycją w klasyfikacji końcowej. W ostatnim biegu nie mógł wystartować Marcel Papke. Tym samym pozbawił się szans o końcowe podium. Wśród najstarszych dziewcząt szkół podstawowych 5 i 6 miejsce przypadło w udziale Kindze Ranachowskiej i Darii Dąbrowskiej. W kategorii gimnazjalistek szósta lokatę zajęła Weronika Zając, a trzy lokaty niżej sklasyfikowano Kornelię Szczepaniak. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły nasze licealistki. Drugie miejsce sprzed roku powtórzyła Joanna Stawarz, a tuż za podium uplasowały się Daria Gierak i Ewa Bojke. Dziewczęta wygrały klasyfikację zespołową w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Podsumowanie jesienno-wiosennej edycji Grand Prix odbędzie w lęborskim ratuszu 14 maja o godz. 14.00