Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Mityng LA Postomino. Pół tuzina medali

w Aktualności / 13 czerwca 2013 /

W Postominie woj.zachodniopomorskie odbył się IV Mityng Lekkoatletyczny. Nasi reprezentanci zdobyli 3 złote i 3 srebrne medale. W skoku w dal gimnazjalistek Ewa Bojke osiągnęła w ostatniej próbie 479cm i po raz drugi triumfowała na postomińskim stadionie, powtarzając sukces sprzed dwóch lat. Rok temu była druga. Ewie zabrakło tylko jednego centymetra do rekordu życiowego. Powtórne zwycięstwo w Postominie zanotowała także Weronika Zając. Przeciwny wiatr na dwóch prostych nie pozwolił jej na osiągnięcie życiówki w biegu na 600m. W skoku w dal w kategorii szkół podstawowych triumfował Szymon Nowak. W rywalizacji gimnazjalistów także skoczni w dal srebro zdobył Michał Hinca. Bieg na 600 m dziewcząt na drugim miejscu ukończyła Anna Stawicka. Także na drugiej pozycji w biegu na 1000m finiszował Dawid Tymiec.

Ewa Bojke po raz kolejny górowała nad rywalkami w Postominie.