Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Mikołajkowe srebra

w Aktualności / 6 grudnia 2014 /

Dzięki pomocy organizacyjno-finansowej Wójta Gminy Wicko, młodzi lekkoatleci wystartowali po raz kolejny w Biegu na powitanie zimy w Jarosławcu. Nadmorski kurort w województwie zachodniopomorskim tym razem był bardzo łaskawy pod względem aury. Zawodnikom towarzyszyła dodatnia temperatura i sucha nawierzchnia. Nasi reprezentanci podtrzymali medalową passę występów w Jarosławcu, w którym wystartowali po raz pierwszy w 2005 roku(wówczas zwyciężyły: Anna Widera i Martyna Mikuła). Ciekawostką jest fakt, że to jedyny w Polsce bieg rozgrywany koło latarni morskiej. W zmaganiach dziewcząt rocznika 2004 i młodsze (600m) drugą  lokatę zajęła Zuzanna Stelmach. Nasza reprezentantka pozwoliła za bardzo odbiec rywalce z Przechlewa i pomimo ambitnego finiszu zabrakło dystansu na odrobienie strat. Dwie pozycje niżej finiszowała Adrianna Konkol, wyraźnie odczuwająca trudy rywalizacji w sztafecie mikołajkowej, która dzień wcześniej odbyła się w Lęborku. Po pierwszy medal w barwach Ekoludka pobiegł Marcel Papke, który w biegu na 600m zajął drugie miejsce. W rywalizacji najstarszych uczniów szkół podstawowych lokaty poza pierwszą szóstką zajęli: Konrad Szczepaniak, Kinga Ranachowska i Maria Gajda. Wszyscy biegacze zostali nagrodzeni mikołajkowymi czapkami, medalami i czekoladami.

Dla Zuzanny Stelmach to pierwszy medal z Jarosławca.