Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Mateusz zwycięża

w Aktualności / 1 kwietnia 2017 /

Ponad dwie godziny jazdy na Bieg Szpęgawski do Starogardu Gdańskiego trochę wymęczył naszych reprezentantów. Pomimo dość wczesnego wyjazdu i trudów podróży nasza ekipa dobrze radziła sobie na Stadionie im. Kazimierza Deyny „Dumy Kociewia”. Frekwencja w niektórych biegach znacznie przekraczała stu uczestników. W rywalizacji najstarszych chłopców szkół podstawowych (900m) na drugim miejscu finiszował Marcel Papke, a piąty był Jakub Neumiller. Marcela pokonał zawodnik z Lubichowa, który zrewanżował się za jesienną przegraną z naszym biegaczem. W rywalizacji rówieśniczek Weronika Śmiechowska zajęła 8 miejsce. Taką samą pozycję w biegu dziewcząt roczników 2008-2009 na 400m zajęła Jagoda Godula. Po kolejne zwycięstwo w Starogardzie pobiegł Mateusz Buśko. Utalentowany biegacz świetnie zrealizował założenia taktyczne i zasłużenie triumfował na dystansie 500m.