Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Krajowy Finał Czwartków LA. Weronika siódma

w Aktualności / 25 czerwca 2012 /

Po raz 18 odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Do tej pory zawody rozgrywano w Warszawie. Przez trzy kolejne lata na finały wyznaczono Łódź. Reprezentanci Ekoludka nieprzerwanie od 2006 roku uczestniczą w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski szkół podstawowych w lekkiej atletyce. Ponad 400 kilometrów  podróży do Łodzi zajęło z przerwami 9 godzin. Już sam udział w Finale Czwartków dla naszych sportowców  był dużym wyróżnieniem. Zawody finałowe zgromadziły prawie trzy tysiące młodych lekkoatletów z 80 ośrodków z całej Polski. Nasi zawodnicy tym razem reprezentowali Wejherowo i to z dobrym skutkiem. Ośrodek wejherowski zajął w klasyfikacji drugie miejsce, ulegając jedynie Poznaniowi. Spośród naszych lekkoatletów najlepiej zaprezentowała się Weronika Zając, która zajęła bardzo dobre siódme miejsce w biegu dziewcząt rocznika 2001 na 600 m. Weronika była najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Pomorza w tym biegu. To jest spory sukces naszej reprezentantki, która dopiero od dwóch miesięcy startuje w zawodach. Zresztą to także najlepsze miejsce czwartoklasistki w biegu na półtora okrążenia w historii naszych startów w Finałach. Na wyróżnienie zasługuje też Nikola Wejer, która uplasowała się na 18 miejscu w skoku wzwyż dziewcząt rocznika 2001. Cztery lokaty niżej sklasyfikowano Nikolę Posacką. Nowy rekord życiowy (430 cm) ustanowił Szymon Nowak w skoku w dal chłopców klas piątych. Wystarczyło to do zajęcia 30 miejsca spośród 96 finalistów. W czwartych dziesiątkach zawodów sklasyfikowano Kornelię Szczepaniak, Klaudię Iskrę i Emilię Boho. Sportową przygodę w Łodzi uatrakcyjniły fotki z wicemistrzami olimpijskimi oraz  wieczorny spacer ulicą Piotrkowską.Wyjazd na Finał był możliwy dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego i pomocy finansowej GOKiS-u Wicko.

Wicemistrzowie olimpijscy: Marian Woronin i Artur Partyka z reprezentantami Ekoludka