sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Kaszuby Biegają. Pięć pucharów

w Aktualności / 9 kwietnia 2016 /

DSC_0594

Zwycięska Oliwia Hermann

Rozpoczął się cykl zawodów Kaszuby Biegają. Miejscem zmagań młodych biegaczy był Las Piaśnicki koło Wejherowa. Start w tych zawodach ma wymiar szczególnie patriotyczny. W czasie II wojny światowej w lasach piaśnickich Niemcy rozstrzelali około 12-14 tysięcy Polaków i osób innych narodowości, dlatego to miejsce zwane jest „pomorskim Katyniem”. Formą czci dla poległych jest uczestnictwo w Biegu Piaśnickim. Rywalizację dziewcząt rocznika 2007 zdominowała Oliwia Hermann, która otrzymała wartościowy puchar. Jej rówieśnik Karol Leżąński finiszował wśród chłopców na trzeciej pozycji. Rewelacyjne zwycięstwo odniósł Mateusz Buśko, który pokonał także chłopców z dwóch wyższych roczników. W roczniku 2006 na drugim miejscu finiszowała Natalia Waleśkiewicz. Na starcie biegu głównego pojawiło się prawie 600 zawodników, wśród kobiet na szóstym miejscu uplasowała się Monika Stawarz.