Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Halowe zawody w Gdyni

w Aktualności / 14 stycznia 2012 /

Młodzi lekkoatleci z powiatu lęborskiego wzięli udział w zawodach halowych w Gdyni. Organizatorem wyjazdu był UKS Ekoludek Szczenurze. Zmagania w gdyńskiej hali GOSiR-u zgromadziły około 300 sportowców z gimnazjów i szkół podstawowych. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy w życiu start w hali. Jednak przysłowiowa trema nie zjadła naszych reprezentantów, którzy zdobyli siedem medali. Na szczególne wyróżnienie zasługują gimnazjalistki. Zarówno Ewa Bojke w skoku w dal jak i Sylwia Wolska  w biegu na 600 m sięgnęły po złote krążki. Pozostałe 5 medali przypadło w udziale uczniom szkół podstawowych. W skoku w dal złoty medal wywalczył Mateusz Ciaciak, a Szymon Nowak zdobył brąz. Nie zawiodła Renata Strupińska, która w biegu dziewcząt na 600 m finiszowała na 2 miejscu. O dużą niespodziankę postarał się Kacper Kruczykowski, który w silnej stawce zajął 3 miejsce w konkursie pchnięcia piłką lekarską. Dobrze spisał się w biegu na kilometr Nikodem Reczko sięgając po brązowy medal. Tym samym nasi biegacze skompletowali kolory medali w gdyńskiej hali.