Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

GP Lęborka. Zabrakło szczęścia

w Aktualności / 8 czerwca 2013 /

W końcu słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom w Biegach Przełajowych Grand Prix Lęborka. Tym razem naszym reprezentantom niezbyt sprzyjało szczęście. W biegu najmłodszych dziewcząt na czwartej pozycji finiszowała Zuzanna Stelmach, która zadebiutowała w Ekoludku. Na szóstej pozycji przybiegła Ada Konkol, a tuż za nią pojawiły się na mecie Karolina Antoszek i Gabrysia Jankowska. Rywalizację na 460m najmłodszych chłopców na trzecim miejscu ukończył Błażej Grabowski. W biegu dziewcząt rocznika 2002-2003 dolegliwości nie pozwoliły Emilii Boho powalczyć o dobrą lokatę. Najstarsze dziewczęta szkół podstawowych miały do pokonania niecały kilometr. Wydawało się, że Weronika Zając zwycięży, ale na ostatnich metrach została wyprzedzona. W rówieśniczym biegu pech dotknął Dawida Tymca. Nasz reprezentant na półmetku był drugi, ale został przewrócony. Mimo, że dość szybko pozbierał się po upadku to jednak finiszował tylko na czwartym miejscu. W zmaganiach gimnazjalistek także na czwartym miejscu minęła linię mety Joanna Stawarz. Z kolei siódme miejsca zajęli: Ewa Bojke i Grzegorz Kozak.

Nasze dziewczęta w dobrych humorach startowały w GP Lęborka.