Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

GP Lęborka. Dwa zwycięstwa

w Aktualności / 7 listopada 2015 /

Od kilkunastu lat nasi lekkoatleci startują w Biegu Niepodległości w Lęborku. To jest niewątpliwie element świętowania dnia 11 listopada. Poprzez uczestnictwo w takich zawodach wzmacnia się poczucie patriotyzmu. Dziesięć stopni ciepła i dość dobre warunki do rywalizacji sprawiły, że frekwencja zawodów była wysoka. W lasku koło lęborskiego stadionu zmagania biegowe rozpoczęły najmłodsze dziewczęta, wśród których na trzecim miejscu finiszowała Oliwia Hermann Po swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Lęborka pobiegł Karol Leżański, który okazał się najszybszy w biegu chłopców klas I-II na 460m. W rywalizacji dziewcząt roczników 2005-2004 na szóstym miejscu została sklasyfikowana Adrianna Konkol. Drugi raz z rzędu triumfował Mateusz Buśko na dystansie 700m. Nasz zawodnik rozpoczął bieg bardzo spokojnie, ale z upływem dystansu szybko objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. W zmaganiach najstarszych dziewcząt szkół podstawowych szósta była Zuzanna Stelmach, a tuż za nią finiszowała Kinga Ranachowska. Wśród chłopców klas V-VI drugi na mecie zameldował się Marcel Papke, natomiast Konrad Szczepaniak uplasował się na szóstej pozycji. W Biegu głównym kobiet na 4 km szósta była Monika Stawarz, a dwa miejsca dalej finiszowała Izabela Mikuła.

Oliwia Hermann w trzecim jesiennym biegu Grand Prix po raz trzeci znalazła się na podium.