Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

GP Lęborka. Deszczowe medale

w Aktualności / 1 maja 2015 /

Zaledwie przy siedmiu stopniach ciepła i padającym deszczu rozegrano finałowe zawody Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych. O zwycięstwa w klasyfikacjach końcowych walczyli Mateusz Buśko i Zuzanna Stelmach. Chłopcy z roczników 2007-2006 mieli do pokonania 460 metrów.  Już po starcie było widać, że Mateusz nie jest w pełni sił. Przypuszczenia potwierdziły się na finiszu, bowiem nasz reprezentant zajął drugie miejsce. W sumie Mateusz w trzech startach zgromadził 72 punkty, tyle co zwycięzca dzisiejszego biegu. Zatem o zwycięstwie zawodnika z Lęborka w klasyfikacji końcowej zadecydowało wyższe miejsce w ostatnim biegu. Mateuszowi należą się wielkie słowa uznania, bo przecież bieganie z kontuzjowaną ręką to wyjątkowy dyskomfort. Przed ostatnim biegiem dziewcząt klas III-IV liderką tabeli była Zuzanna Stelmach. Nasza zawodniczka znakomicie wywiązała się z roli faworytki i zdecydowanie zwyciężyła z około 40-metrową przewagą. Zuza tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej. Dużo radości sprawiły nam siostry Monika i Joanna Stawarz. Obie w biegu głównym finiszowały na medalowych pozycjach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Joanna była druga, natomiast Monika w biegu kobiet finiszowała na trzecim miejscu. Nasze zawodniczki wzbogaciły się o kolejne nagrody finansowe. Podsumowanie Grand Prix Lęborka nastąpi 14 maja 2015 o godzinie 14 w Ratuszu.