Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

GP Lęborka. 5 medali

w Aktualności / 28 marca 2015 /

Na dobre rozpoczęły się wiosenne przełaje. Kilkunastoosobowa nasza ekipa wzięła udział w IV Biegu Grand Prix Lęborka. Po kolejne swoje lęborskie zwycięstwo sięgnęła Zuzanna Stelmach. Nasza biegaczka w rywalizacji na 700m roczników 2004-05 pomimo upadku na starcie szybko się pozbierała i odniosła wartościowy triumf. Tym samym zapewniła sobie co najmniej 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. W tymże biegu na piątej pozycji minęła linię mety Adrianna Konkol. W zmaganiach chłopców roczników 2004-05 na 700m drugi na mecie zameldował się Marcel Papke. Bieg najmłodszych chłopców zakończył się sukcesem Kacpra Zająca, który zdobył brązowy medal. Zarówno Ada, Marcel jak i Kacper mają szansę na podium w klasyfikacji końcowej. Mnóstwo radości sprawiły nam siostry Stawarz, startujące w biegu głównym. Młodsza z nich Joanna zajęła 2 miejsce w biegu na 2 km i zapewniła sobie miejsce na podium w podsumowaniu edycji dla szkół ponadgimnazjalnych. Tuż za medalistkami finiszowała Ewa Bojke. Historycznego wyczynu dokonała Monika Stawarz, która jako pierwsza reprezentantka Ekoludka uplasowała się na podium w biegu głównym na 4 km (3 miejsce).