Międzywojewódzkie Mistrzostwa w przełajach. Chełmno

sobota, 7 listopada 2020 o godzinie 11:00

Dysk Pomorski

środa, 21 października 2020 o godzinie 11:00

Finał Krajowy. 5 cm do szczęścia!

w Aktualności / 24 czerwca 2014 /

Już po raz dziewiąty z rzędu wzięliśmy udział w Finale Krajowym Czwartków LA. Wyjazd nastąpił w piątek 20 czerwca. Po kilkugodzinnej podróży autostradą A1 zameldowaliśmy się na miejscu noclegowym, niedaleko stadionu łódzkiego Widzewa. W sobotę o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie największych zawodów lekkoatletycznych w Europie przeznaczonych dla dzieci. Na starcie pojawiło się w sumie około 2500 młodych sportowców. Ponownie gospodarzem zmagań młodych sportowców był stadion Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. Do pamiątkowej fotki z naszymi sportowcami stanął Artur Partyka, wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż. Już w pierwszej konkurencji zawodów mnóstwo emocji dostarczył nam Konrad Szczepaniak, który pobił życiówkę w skoku wzwyż (125cm) i był bardzo bliski pokonania następnej wysokości, a to dawało miejsce na podium. Ostatecznie Konrad uplasował się na siódmym miejscu. To jest najlepszy wynik chłopca ze Szczenurzy w historii naszych startów w Finale Czwartków. W tym samym konkursie pod koniec pierwszej „20” został sklasyfikowany Adrian Wieczorek. Dobrze radzili sobie też pozostali nasi skoczkowie (Kinga Ranachowska, Wiktoria Leszczuk i Patryk Karpus) którzy w swoich rocznikach zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. O pechu może mówić Wiktoria. Po jej skoku na rekord życiowy poprzeczkę ze stojaków zrzucił … wiatr. Po sobotnich zawodach i 8 godzinach spędzonych na stadionie przyszedł czas na pizzę. Wszyscy zjedli tyle ile mogli. W drugim dniu rywalizacji twórca Czwartków Marian Woronin wręczył naszym sportowcom pamiątkowe medale za udział w łódzkich zawodach. Zmęczeni podróżą o godzinie 22.00 zameldowaliśmy się w Szczenurzy.

Artur Partyka wicemistrz olimpijski z Konradem i Adrianem.