Przed nami:

Za nami:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w przełajach. Chełmno

sobota, 7 listopada 2020 o godzinie 11:00

Dysk Pomorski

środa, 21 października 2020 o godzinie 11:00

Ewa i Justyna na Pedros Cup w Bydgoszczy

w Aktualności / 8 lutego 2012 /

Wielką frajdę miały podczas ferii Ewa Bojke i Justyna Horbacz, które na żywo obserwowały Mityng Lekkoatletyczny Pedros Cup, który odbył się 8 lutego w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Pobyt naszych młodych sportsmenek w mieście nad Brdą sponsorowała bydgoska firma Oreno. Dzięki dobrym miejscom wśród 5-tysięcznej widowni dziewczęta mogły z bardzo bliska śledzić rywalizację najlepszych tyczkarek, tyczkarzy  i kulomiotów świata.

     W skoku o tyczce kobiet zacięcie rywalizowały Brytyjka Holly Bleasdale i Rosjanka Jelena Isinbajewa. Ostatecznie wygrała jednak Rosjanka, uzyskując wysokość 4,68m. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Rogowska z wynikiem 4,60m. W tej samej konkurencji, tyle że u mężczyzn toczyła się wyrównana walka między wielkimi zawodnikami. Jan Kudlicka (Czechy) i Steven Levis (W. Brytania) pokonali wysokość  5,60m. Zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Najwyżej skakał Łukasz Michalski reprezentant WKS Zawisza Bydgoszcz. W trzeciej próbie pokonał on 5,72m. Dzięki tej próbie został zwycięzcą.

     Pchnięcie kulą również było niezwykle widowiskowe. Lider tegorocznych rankingów  Reese Hoffa sprawił największy zawód. Zajął dopiero czwarte miejsce. Nasz mistrz – Tomasz Majewski uzyskał odległość 21.05m. i jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Ta odległość okazała się być zwycięską. Tomasz Majewski wygrał przed Christianem Cantwellem i Marco Fortesem.

     Tegoroczny Pedros Cup można uznać za udany. Choć nie zanotowano wyników na światowym poziomie, to emocji nie brakowało. Ewa i Justyna spotkały wielu wybitnych polskich sportowców, a wśród nich Irenę Szewińską „Królową polskiej lekkiej atletyki”, 7-krotną medalistkę igrzysk olimpijskich. Wspaniałe przeżycia i emocje pewno na długo pozostaną w pamięci naszych zawodniczek.

Irena Szewińska z zawodniczkami Ekoludka