Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Cross Festiwal. Dwa medale

w Aktualności / 19 marca 2016 /

W okrojonym składzie ekipa Ekoludka wystartowała w kolejnym Cross Festiwalu po ziemi bytowskiej. Część naszych zawodników przegrała z … grypą i nie mogła pojechać na zawody do Trzebielina. Zawody odbywały się w temperaturze około zera stopni, momentami próbował padać śnieg. W biegu najmłodszych chłopców na trzeciej pozycji finiszował Karol Leżański. Miejsce mogło być lepsze, ale naszego zawodnika tuż przed startem złapały dolegliwości żołądkowe. W rówieśniczym biegu dziewcząt początek rywalizacji należał do Oliwii Hermann, która prowadziła do połowy dystansu, ale później osłabła i nie liczyła się w walce o wysoką lokatę. Zmagania dziewcząt klas V-VI na 10 miejscu ukończyła Zuzanna Stelmach. O sporą niespodziankę postarał się Marcel Papke. Nasz zawodnik w rywalizacji najstarszych chłopców szkół podstawowych na 1000m prowadził po pierwszej pętli, ale na drugiej został wyprzedzony tylko przez biegacza z Bytowa. Srebro Marcela w Cross Festiwalu to bardzo wartościowy wynik. Gratulacje!

Marcel Papke z pierwszym medalem za Cross Festiwal.