Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Cross Festiwal. Ada nagrodzona

w Aktualności / 8 marca 2014 /

Z reguły nowy sezon biegowy rozpoczynaliśmy od startów w Biegach po plaży w Sopocie, ale w tym roku organizatorzy zrezygnowali z rywalizacji sportowej na poziomie szkół podstawowych. Dlatego też, w  tym roku nasz debiut w biegach przełajowych miał miejsce podczas Cross Festiwalu w Trzebielinie. Zmagania biegaczy na ziemi bytowskiej zawsze odbywały się na wysokim poziomie sportowym i tak też było tym razem. W biegu na 500 dziewcząt klas I-II na piątym miejscu finiszowała Ada Konkol. Nasza zawodniczka ostatnio chorowała i ten rezultat trzeba uznać za bardzo dobre osiągnięcie. W półkilometrowym biegu rocznika 2003-2004 na ósmej pozycji na mecie zameldowała się Kinga Ranachowska, a dwie lokaty niżej została sklasyfikowana Maria Gajda. W biegu najstarszych dziewcząt szkół podstawowych na początku drugiej dziesiątki finiszowała Weronika Zając, zaś w dalszej kolejności na metę przybiegła Anna Stawicka. Dla Weroniki miałby być to ważny sprawdzian przed mistrzostwami powiatu, jednak nasza biegaczka przez tydzień chorowała i trudno było o lepszy wynik.