Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg Niepodległości. Sport i patriotyzm

w Aktualności / 11 listopada 2013 /

W Kosakowie koło Gdyni przeprowadzono Biegi Niepodległości. Sportowe świętowanie dnia 11  listopada dla zawodników Ekoludka wypadło okazale. Tuż przed zawodami w pobliżu trasy biegowej odbyła się uroczystość niepodległościowa z wieloma akcentami patriotycznymi. Jednak zawodnicy z niecierpliwością czekali na swoje starty. W biegu najmłodszych dziewcząt na dystansie 350 metrów drugie miejsce zajęła Zuzanna Stelmach, a tuż za nią na mecie zameldowała się  Adrianna Konkol. W rówieśniczym biegu popis dał Błażej Grabowski. Już na podbiegu do półmetka zdobył przewagę i po nawrocie pewnie finiszował na pierwszym miejscu. W rywalizacji najstarszych dziewcząt szkół podstawowych na siódmym miejscu metę osiągnęła Nikola Wejer. W biegu na 800 metrów chłopców rocznika 2001-2003 na czwartej pozycji finiszował Konrad Szczepaniak. Z kolei w zmaganiach gimnazjalistów na 1400 metrów piąte miejsce wywalczył Michał Hinca. Obaj nasi biegacze znaleźli się także w gronie nagrodzonych. W biegu głównym na 5 kilometrów wystartowała Monika Stawarz, która straciła do zwyciężczyni 20 metrów i finiszowała na drugim miejscu premiowanym sportowym bonem finansowym. Dla wszystkich biegaczy organizatorzy przygotowali rogaliki Świętego Marcina, który jest patronem dnia 11 listopada.IMG_9392

od lewej: Zuzanna Stelmach, Błażej Grabowski, Adrianna Konkol