Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Biegi GP Lęborka. Zwycięstwa Kingi i Dominika

w Aktualności / 31 marca 2012 /

W Szczenurzy śnieżyca, po drodze niewiele lepiej, natomiast w Lęborku zimno, może 2-3 stopnie na plusie. W takich warunkach zmagali się zawodnicy podczas IV Biegu Grand Prix Lęborka. Frekwencja wśród naszych biegaczy była zadawalająca. Już pierwszy bieg przyniósł nam wiele radości. Kinga Ranachowska od startu narzuciła mocne tempo i po raz trzeci w tej edycji triumfowała wśród najmłodszych dziewcząt, zapewniając sobie także zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Podobną taktykę obrał Dominik Bończyszyn i niezagrożony wygrał bieg chłopców rocznika 2003 i młodsi. Na drugiej pozycji przybiegł Konrad Szczepaniak. Wśród dziewcząt klas III i IV tuż za podium finiszowały Emilia Boho i Weronika Zając, a Nikola Posacka przybiegła na 10 miejscu. W biegu ich rówieśników Michał Szymichowski był 8. Z najstarszych dziewcząt szkół podstawowych najlepiej spisała się Kornelia Szczepaniak, która zajęła 10 miejsce. Natomiast jej klasowi koledzy Nikodem Reczko i Kacper Kruczykowski zostali sklasyfikowani odpowiednio na 5 i 6 miejscu. Wśród gimnazjalistek czwarta była Joanna Stawarz, a w biegu chłopców Grzegorz Kozak uplasował się na 7 miejscu. Nasi reprezentanci zdobyli cenne punkty dla swoich szkół w klasyfikacjach drużynowych. Bieg Finałowy zaplanowano na 1 maja w Święto Pracy.