Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg Sylwestrowy. Odłożone nadzieje

w Aktualności / 29 grudnia 2012 /

Dzięki pomocy organizacyjno-finansowej Wójta Gminy Wicko nasi lekkoatleci wzięli udział w Biegu Sylwestrowym. Miejscem zmagań przełajowców były Kołczygłowy. O dobre miejsca na ziemi bytowskiej nigdy nie było łatwo. W poprzednich latach tylko chłopcy z naszego Klubu zdobywali tam medale, a konkretnie trzy. Wydawało się, że w tym roku nasze dziewczęta przełamią medalową niemoc. Jednak Emilia Boho zachorowała, a Weronika Zając przegrała brązowy krążek praktycznie na linii mety. Nadzieje medalowe dziewcząt trzeba odłożyć zatem do następnego Sylwestra. Swojego smutku po zawodach nie kryła Weronika Zając, bowiem po raz pierwszy zajęła czwarte miejsce tak mało lubiane przez sportowców. Coraz wyższe miejsca w Cross Festiwalu zajmuje Konrad Szczepaniak, który w biegu roczników 2002-2003 przegrał tylko ze starszymi kolegami i uplasował się także na czwartym miejscu. Dobrze zaprezentował się Patryk Karpus, finiszujący na ósmej pozycji. W biegu chłopców klas V-VI na 10 miejscu ukończył rywalizację Dawid Tymiec. Kilometrowy bieg gimnazjalistek zakończył się dla Joanny Stawarz 9 miejscem, a dwie lokaty niżej sklasyfikowano Ewę Bojke.

Po zeszłorocznej wygranej tym razem Konrad Szczepaniak finiszował na czwartym miejscu.