Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg Stolemów Gniewino. 8 medali

w Aktualności / 31 maja 2014 /

W słonecznej aurze rozegrano na Arenie Mistrzów w Gniewinie XXVII Bieg Stolemów. Zawody przeprowadzono na tartanowej bieżni. W poprzednich latach biegi odbywały się w poszczególnych rocznikach. Tym razem organizatorzy połączyli sąsiednie roczniki. Nasi reprezentanci nie przejęli się tym faktem i zdobyli osiem medali. W biegu na 300 m po srebro pobiegł Kacper Zajac. W biegach na 400m klas II-III nasi biegacze zdobyli cztery krążki. Kolejne swoje zwycięstwo zanotowała Adrianna Konkol, a na trzecim miejscu finiszowała Zuzanna Stelmach. W biegu chłopców drugie miejsce zajął debiutujący w barwach Ekoludka Bartosz Strojnowski, a trzecie Błażej Grabowski. Świetnym finiszem w biegu na 600m popisał się Konrad Szczepaniak i przegrał tylko ze swoim stałym rywalem Filipem Lewandowskim z Lęborka. Szóstoklasiści zmagali się z najmłodszymi gimnazjalistami. W biegu na 800 m pewnie zwyciężyła Weronika Zając. Na tym samym dystansie drugi linię mety minął Michał Szymichowski i wzbogacił się o plecak firmy 4F.