Grand Prix Lęborka

sobota, 4 listopada 2023 o godzinie 11:00

Bieg na powitanie zimy. Komplet medali

w Aktualności / 30 listopada 2013 /

Dzięki pomocy organizacyjno-finansowej Wójta Gminy Wicko, młodzi lekkoatleci wystartowali po raz kolejny w Biegu na powitanie zimy w Jarosławcu. Nadmorski kurort w województwie zachodniopomorskim tym razem był bardzo łaskawy pod względem aury. Rok temu biegacze zmagali się ze sporym śniegiem, a teraz zawodnikom towarzyszyła dodatnia temperatura i sucha nawierzchnia. Pomimo, że nasza ekipa nie wystartowała w najsilniejszym składzie, to zdobycie kompletu medali należy zaliczyć jako udany występ. W zmaganiach dziewcząt rocznika 2003 i młodsze na piątym miejscu finiszowała Kinga Ranachowska, a ósmą lokatę zajęła Zuzanna Stelmach. Wiele radości dostarczył nam bieg na 800m najstarszych dziewcząt szkół podstawowych, w którym nasze reprezentantki odniosły podwójne zwycięstwo. Tuż przed metą Emilia Boho została wyprzedzona przez Weronikę Zając,  która po raz drugi z rzędu triumfowała w Jarosławcu. Emilia po zdobyciu srebra skompletowała kolory medali startując po raz trzeci w Biegu na powitanie zimy. Rywalizację gimnazjalistów na trzecim miejscu ukończył Michał Hinca.

Weronika Zając ponownie triumfowała w Jarosławcu.