niedziela, 31 stycznia 2021 o godzinie 12:00

MM w przełajach. Chełmno

sobota, 7 listopada 2020 o godzinie 11:00

Bieg Niepodległości. Dwa triumfy

w Aktualności / 11 listopada 2015 /

W Kosakowie koło Gdyni przeprowadzono Bieg Niepodległości. Sportowe świętowanie dnia 11  listopada dla zawodników Ekoludka wypadło okazale, bowiem zdobyli dwa złote medale. Tuż przed zawodami w pobliżu trasy biegowej odbyła się uroczystość niepodległościowa z wieloma akcentami patriotycznymi. Jednak zawodnicy z niecierpliwością czekali na swoje starty. W biegu chłopców klas III-II na dystansie 350 metrów zdecydowane zwycięstwo odniósł Mateusz Buśko. W rywalizacji na 1000 metrów chłopców roczników 2003-2005 po złoto pobiegł także Konrad Szczepaniak. Nasz zawodnik pokonał około 50 rywali i ze sporą przewagą triumfował. W biegu głównym kobiet siódme miejsce zajęła Izabela Mikuła. Dla wszystkich biegaczy organizatorzy przygotowali rogaliki Świętego Marcina, który jest patronem dnia 11 listopada.